Nápad zvaný bonzkamera

Každý už alespoň jednou zažil situaci na jejímž konci zazněla věta: „Té svini bych na místě sebral papíry.“ Co kdyby to bylo možné?

Představte si zařízení připomínající klasickou kameru v kabině automobilu přilepenou na čelním skle a natáčející vše, co se odehrává v provozu před vozem. Taková kamera by mohla mít na sobě speciální tlačítko, které by řidič vozidla použil ve chvíli, kdy se před ním někdo zachová bezohledně, poruší předpisy nebo někoho ohrozí. Záznam takového jednání by se uložil a jakmile by se kamera dostala do dosahu bezdrátového internetu, který má dnes každá restaurace nebo nákupní centrum, nebo by se připojila k vysokorychlostnímu mobilnímu internetu, nahrála by anonymně záznam přestupku ke kontrole policii.

Užívání takového zařízení by samozřejmě muselo být dobrovolné a anonymní, protože i kdyby jste někoho donutili jej vozit v autě, nikdo by nemohl kontrolovat, zda je či není užíváno.

Samotná představa, že v každém voze okolo může být zařízení na nahlášení přestupku, by dle mého byla účinější prevence, než jsou automatické zpomalovací prahy, radary, tajné vozy policie s veřejně známými SPZ, nebo cokoli jiného. Mimoto by podobná zařízení mohla být třeba namontována do vozidel MHD, které se po městech pohybují téměř neustále.

Každý (včetně mě) sem tam poruší předpisy a asi nikoho nepobouří, když Vás někdo předjede v obci, i když jedete padesát, ale pokud zastavíte na přechodu a pustíte matku s kočárkem a nějaký neandrtálec kolem Vás proletí, div je nesmete z cesty, i já bych stisk zmíněné tlačítko.

Je to jen nápad a určitě není dokonalý, ale takové přece nápady jsou, ne?

Kategorie:
Komentáře

1 Komentáře.

  1. Kosťa

    Tak mi to nějak už připomíná černé skříňky do auta co už jsou, akorát by se jim doplnilo ro připojení 🙂

Okomentovat